1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Arturiano [62]
3 years ago
12

What is equivalent 2r+(t+r)2

Mathematics
1 answer:
ozzi3 years ago
3 0

Answer:

2 (2r + t)

Step-by-step explanation:

2r + (t + r) × 2

➡️ 2r + 2 (t + r)

➡️ 2 (r + t + r)

➡️ 2 (2r + t)

You might be interested in
What expression gives the height, h, of the triangle?
vfiekz [6]
ABD its ABD Please please
8 0
3 years ago
PLEASE HELP!
Igoryamba
Hello! $200 is the fixed amount. B doesn't have 200 as part of the problem, so B is eliminated. A is also out, because you add, not subtract. 100 is the amount of boots made, not the amount made per pair of boots. 100 would be the value of "x". The cost per day is $9,200, and 9,200 - 200 is 9,000. With 100 pairs of boots being made each day, 9,000/100 is 90. It would cost $90 per pair of boots made, with the variable "x" being beside it. The correct equation would be C(x) = 90x + 200. The answer is D.
7 0
3 years ago
2.5kg of apples cost £3.60 work out the cost of 3.5kg of apples
professor190 [17]

Answer:

£5.04

Step-by-step explanation:

Let's first find the unit cost.

£3.60/2.5kg = £1.44/kg

To find out how much money 3.5kg of apples costs, we simply need to multiply the unit price by 3.5.

£1.44/kg * 3.5kg = £5.04.

3 0
2 years ago
Combine Like Terms
Mazyrski [523]

Answer:

-2g-12

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
HELP<br><br>jusko ang hirap<br><br><br><br>❗NONSENSE = REPORTED❗​
irga5000 [103]

Answer:

1.A

2.B

3.A

4. D

5.C

Step-by-step explanation:

make me brainlest :>>

4 0
2 years ago
Other questions:
  • X to the power of 6 minus 2 to the power of 6
    14·1 answer
  • Jack invests $1500 at a certain annual interest rate, and he invests another $3000 at an annual rate that is one-half percent hi
    13·1 answer
  • X y
    7·2 answers
  • What shapes are not 3D
    12·1 answer
  • Please help !!!!!!!!
    14·2 answers
  • Please help , giving brainliest and a thanks!!
    15·2 answers
  • If f(x) = 0, what is x?
    5·1 answer
  • If a quadratic equation is given to you in vertex form, what is the vertex?
    12·2 answers
  • JEN PURCHASED THE ITEM SHOWN IN THE TABLE IN THE CITY IN THE SALES TAX RATE IS 7.15 IN ANOTHER CITY THE SALES TAX RATE IS 6.35 H
    12·1 answer
  • Noise in a quiet room is 500 times as intense as the threshold of sound. What is the decibel measurement for the quiet room? 20
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!