1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Igoryamba
2 years ago
5

Sophia is furniture shopping for her new apartment. She has picked out a bed that costs $1,867, a sofa that is priced at

Mathematics
1 answer:
Sonbull [250]2 years ago
6 0

Answer:

To the thousandth place

You might be interested in
When you go to a restaurant you pay a 15% tip on a $80 bill. How much total did you pay?
kirza4 [7]

Answer:

12 i think. I used a calculator ngl. but I think it's 12$

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the area of the shape above ?
Juli2301 [7.4K]

Area of triangle = <em>A(t) </em>= 1/2(base x height)

Area of square = <em>A(s) = </em>base x height

<em>A(s) </em>= 2 x 2 = 4

<em>2(A(s))</em> = 2(1/2(2)(2) = 2(1/2(4)) = 2(2) = 4

Add the two areas together

4 + 4 = 8

8 units² is your answer

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP QUICK!! If the local tax is 3% and you get paid $678 biweekly, what is the local tax deduction?
Anastasy [175]

tax reduction: $20.34

amount you're paid minus tax: $657.66

4 0
3 years ago
A car dealership had $114,000 in average monthly sales. If you made 30% of all the sales, what is your total sales? help me
Tcecarenko [31]

Answer:

I think it's $34,200

Step-by-step explanation:

$114,000 x 30% divide 100 = 34,200

6 0
2 years ago
What is 6 over 15 as a fraction with a denominator of 20
Serga [27]
8 over 20 equals 6 over 15
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Can you write this equation in point-slope form?<br><br> y = ½x + 4?
    12·1 answer
  • The ground temperature at an airport is 15 °C. The temperature decreases by 5.8 °C for every increase of 1 kilometer above the g
    15·1 answer
  • HELP PLEASSEEEEE ASAP!!!!!!!
    6·1 answer
  • A 5-pound bag of dog food costs $2.10. What is the unit price?<br> per pound<br> Submit
    11·1 answer
  • I'm bored.....................
    6·2 answers
  • SLOPE<br>3. If you're given the points: <br>(4, 10) (8, 9) <br>What are your y1 and y2? ​
    8·2 answers
  • ANSWER NOW AND YOU GET 20 and ill answer one of ur questions
    5·1 answer
  • Pleaseeeeee help with this question and explain it out pleaseeeee
    15·1 answer
  • Find the 90th term of the arithmetic sequence, <br> 8.9, 13.6, 18.3, 23, …
    13·1 answer
  • Goode manufacturing pays Sam young a $2440 monthly salary plus a 6% commission on merchandise he sells each month. Assume sam's
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!