1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tankabanditka [31]
2 years ago
9

Write the ratio 2/3/4/5 in simplest form

Mathematics
1 answer:
evablogger [386]2 years ago
4 0

Answer: The given ratio, in simplest form, is 4/7.

Step-by-step explanation:

Rewrite 2/3.5 as 4/7 by multiplying both the 2 and the 3.5 by 2.  This eliminates the decimal fraction.

The given ratio, in simplest form, is 4/7.

You might be interested in
Please Answer This Idk It 15 Points
hammer [34]

Answer: The answer is D

Step-by-step explanation:

Each point on the house was divided by 2.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Doña Mercedes' debt can be paid in 32 weeks, as long as $ 50 is paid in the first week, $ 80 in the second week, $ 110 in the th
KengaRu [80]

Answer:

Step-by-step explanation:

21

that is all

8 0
3 years ago
Can someone pls help me?
nignag [31]

Step-by-step explanation:

ofc , so that is that and the other is that

4 0
3 years ago
What is the unit rate for a 14 oz bag of Lays Potato Chips that costs $3.25.
Ronch [10]
The unit rate is 14 over 3.25 then get 1oz then divide by 3.25
4 0
3 years ago
What it the value of 2^(-1)
Svet_ta [14]
The value of 2^(-1) is 0.5
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 10,000 feet into kilometers?
    10·2 answers
  • Select the statement that describes this expression: (10 − 3) x 4 + 5.
    15·1 answer
  • Urgent help needed w/ right triangle trig
    8·1 answer
  • I WILL MARK AS BRAINLIEST ANSWER!!!!!!!<br><br> what is 324 divided by 3?
    7·2 answers
  • A circle whose center is the origin passes through the point (-5,12). Which point also lies on this circle?
    9·1 answer
  • Noa was paid a 25 percent commission for selling a used car.If she was paid $1,631.24, what was the selling price of the car?
    7·2 answers
  • length of a rectangle is 3 times its width.If its perimeter is 24 centimetres what is the area of the rectangle?​
    12·2 answers
  • At grocery market strawberries cost $2.99
    5·1 answer
  • Mary and Sam need to plant 198 trees. If Mary can plant 12 trees in 5 hours and Sam can plant 14 trees in 7 hours
    11·1 answer
  • What percent of $81 equals $81
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!