1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marianna [84]
2 years ago
12

Im bad at money :/ do please help me

Mathematics
1 answer:
Semenov [28]2 years ago
6 0

The third answer

1 quarter, 6 dimes, 1 nickel, 7 pennies

You might be interested in
Write the word or phrase that best completes each statement or answers the question.
aniked [119]
I believe that the answer is A
5 0
3 years ago
Which is a better deal: 10 pounds of hamburger for $4.99 or 5 pounds of hamburger for $2.69? PLEASE HELP ME QUICKLY ILL LOVE YOU
JulijaS [17]

Answer:

10 pounds for $4.99

Step-by-step explanation:

If you multiply the 5 pounds for 2.69 by 2, you would get 10 pounds of hamburger for 5.38 which is more than 4.99

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find z.<br><br> What is the length of the missing leg?<br><br> b = _____ miles
ycow [4]

Answer:

5√3

Step-by-step explanation:

tan30= 5/z

1/√3= 5/z

z= 5√3

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP ASAP I WILL MARK BRANLIEST!!!
Xelga [282]

Answer:

0.14

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
-5b + 8 &lt; 3<br> What’s the correct answer
sp2606 [1]

Answer:

b>1

Step-by-step explanation:

-5b+8<3

-5b<3-8

-5b<-5

5b<5

b<5/5

b<1

b>1

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Jessica grows two types of tomato plants in her garden. For each type, she records the heights, in inches, of five plants. What
    11·1 answer
  • How would you write this as a single function?
    12·1 answer
  • If LN=12x+16 what is the length of LN in units
    13·1 answer
  • What is the vertex of angle 4 in this diagram?
    8·1 answer
  • Please help is it A, B, C, or D?????
    7·1 answer
  • Julio bought 4 pounds of apples and one bag of oranges at the store. The apples cost $1.75 per pound and the bag of oranges cost
    8·1 answer
  • HELP!!! What’s the domain and range? PLS!!!!
    10·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP THANK YOU!!!
    15·1 answer
  • I WILL GIVE BRAINLIEST TO FIRST PERSON WHO GETS IT RIGHT.
    9·1 answer
  • Solve the system, enter the smallest x coordinate first
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!