1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
s344n2d4d5 [400]
3 years ago
12

Which equation is a linear function?

Mathematics
1 answer:
Gwar [14]3 years ago
5 0

Answer: y=3*2+2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Angel bought 5 pounds of chicken for $9.99 . what is the unit rate for 1 pound of chicken
Sedbober [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

9.99divide by 5 is1.998 1.998*5=9.99 so 1 pound would be 1.998

4 0
3 years ago
Janine has job offer sat two companies. One company offers a starting salary of 28,000 with a raise of 3,000 each year. The othe
DochEvi [55]
28,000 +3,000= 31,000 +3,000 = 34,000 +3,000 = 37,000 +3,000 = 40,000 +3,000 = 43,000 + 3,000 = 46,000

36,000 +2,000= 38,000 +2,000 = 40,000 +2,000 = 42,000 +2,000 = 44,000 +2,000 = 46,000
 
THE SALARY WOULD BE 46,000
 IT WOULD TAKE 6 YEARS

I hope i did that right


3 0
3 years ago
PLEASE HELP!! WILL MARK BRAINLIEST!! PLZ!
Svet_ta [14]

Some points are (7,3) and (-7,-5).

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
18. QS bisects ZPQR. If mZPQS = 3x and
il63 [147K]
The answer is b because
6 0
3 years ago
Find the perimeter and area of a piece of paper with length 8 1^2 inched and width 11 inches
goldenfox [79]

Answer:

your mom

Step-by-step explanation:is gay

5 0
3 years ago
Other questions:
  • A rectangular room has a perimeter of 70m and is 20m long. Write an equation to represent the area.
    13·2 answers
  • Help ASAP!!
    14·1 answer
  • Which number added to a rational number will always result in an irrational number?
    6·1 answer
  • Britney sells mattresses at a furniture store. She makes a 9.75% commission on each mattress she sells. Last week, Britney sold
    6·1 answer
  • A company’s stock decreased from $15 per share to $9 per share. What is the percentage decreased in stock price? Round your answ
    15·1 answer
  • Can SOMEONE please HELP ME on THIS????!!
    8·1 answer
  • Creating box plots<br> Problem<br> Which data set could be represented by the box plot shown below?
    10·1 answer
  • What expression is equivalent to 24x - 36 ? A. 2(12x + 18) B. 3(8x + 33) C. 6(4x -6). D. 24(x - 12)
    13·2 answers
  • A train travels 360 miles in 4.5 hours, moving at a constant speed. How many hours will it take the train to travel 560 miles at
    6·1 answer
  • Very simple yes no questions
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!