Answer:
one solutions
Step-by-step explanation:
Answer:
20? i dont know hopefully im right
Step-by-step explanation:
Answer:
10
Step-by-step explanation:
you do step by step math and after you do that you will get 10
Answer:
$2
Step-by-step explanation:
To get this number you can divide the cost by the amount of bars of soap.
12/6=2
20/10=2
Hope this helps!
Okay so you need to start off by using the distributive property, meaning you are going to multiply -2 by both items within the parentheses. this gives you -2x + 10 = -14. from here you want to isolate x, so you’ll subtract both sides by 10 to move it to the other side. this gives you -2x=-24. then you’ll divide both sides by -2 to completely isolate x. this gives you x=12. does that make sense?