45/14 = a product every 3 minutes and 21 seconds
Answer:
0 - 10x + 1.5
Step-by-step explanation:
-2(5x - 0.75)
Expand the bracket
-10x + 1.5
0 - 10x + 1.5 is the equivalent expression
Answer:
-9.3
Step-by-step explanation:
Google
1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale
AD = BC ----> Parallel lines
AC = AC -----> Reflexive property
<A = <C -----> Congruent angles
<D = <B -----> Congruent angles