Answer:
D. 29.75
Step-by-step explanation:
To determine the mean, you must add up all the numbers and then divide that number by how many numbers you added.
Here,
21 + 23 + 35 + 40
= 119
You added 4 numbers (21, 23, 35, 40),
so, 119 / 4
= 29.75
Hope this helps and a thank won't hurt! :)
First youll want to add 18 and 29. which gives you 43. then you’ll want to find out how much is 29 people percentage wise. so you’ll do 29/43 which gives you 67.44% if it’s answer choices. you round it to the most whole number if they don’t use decimals.
Answer:
It is 
Step-by-step explanation:
the four is multiplied 5 times
Answer:
The answer is A(-3,-4) B(-1,2) C(2,1) D(0,-5)
Step-by-step explanation:
The granola summer buys used to cost $6.00 per pound but it has been marked up %15 Question: How much did it cost summer to buy 2.6 pounds of granola at the old price.=> previous price of granola = 6.00 dollars per pound=> marked up 15% = 15% /100% = .15Solve:=> 6 * .15 = .9=> 6 + .9 = 6.9 dollars per poundNow, you want to buy 2.6 pounds=> 6.9 * 2.6 = 17.94 dollars <span>
</span>