Answer:
$6.00 for 5 apples
Step-by-step explanation:
$5.00/4= $1.25 per apple
$6.00/5= $1.20 per apple
5¢ cheaper
Answer:
28
Step-by-step explanation:
AB + BC = AC
14 + 3x-4 = 4x+4
Combine like terms
10 +3x = 4x+4
Subtract 3x from each side
10+3x-3x = 4x+4-3x
10 = x+4
Subtract 4 from each side
10-4 =x-4+4
6 =x
We want AC
AC = 4x+4 = 4*6+4 = 24+4 = 28
Answer:
░░░░░▐▀█▀▌░░░░▀█▄░░
░░░░░▐█▄█▌░░░░░░▀█▄░░
░░░░░░▀▄▀░░░▄▄▄▄▄▀▀░░
░░░░▄▄▄██▀▀▀▀░░░░░░░
░░░█▀▄▄▄█░▀▀░░
░░░▌░▄▄▄▐▌▀▀▀░░ This is Bob
▄░▐░░░▄▄░█░▀▀ ░░
▀█▌░░░▄░▀█▀░▀ ░░ Copy And Paste Him onto all of ur brainly answers
░░░░░░░▄▄▐▌▄▄░░░ So, He Can Take
░░░░░░░▀███▀█░▄░░ Over brainly
░░░░░░▐▌▀▄▀▄▀▐▄░░
░░░░░░▐▀░░░░░░▐▌░░
░░░░░░█░░░░░░░░█░
do it or he will hunt you down and kill u (lets destroy the moderators!!!!!!!!)
we are slowing them down already! good work soilders!
Step-by-step explanation:
Step-by-step explanation:
Answer:
1/3
Step-by-step explanation:
1/3 because 8/12 + 1/3 is 1 whole
Answer:4.2
Step-by-step explanation:
3/5x7=4.2