1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sergeinik [125]
2 years ago
5

Type an equation for the following pattern Help meee help meee help mee

Mathematics
1 answer:
erik [133]2 years ago
8 0
M = - 3/1

the x side is changing by 1, and the y side is changing by -3, or subtracting 3. change in y goes over change in x, so m= -3/1.

do you have to fill in the whole equation? we can’t figure out b since there is no 0 displayed on the graph. without 0 we can’t figure out B.
You might be interested in
Help pls ty! it means a lot! look at image attached pls! :)
slamgirl [31]

Answer:

its B

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Square p and square q
sukhopar [10]

Answer:

i don't know

Step-by-step explanation:

But i say Square q

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Simplify:4x+6(3x-12<br><br> A 10x -12<br> B18x-12<br> C22x-12<br> D30*30X-12
olya-2409 [2.1K]
4x+6 (3x ) - 12 = 4x +6 *3 x - 12 
                          = 4x +18 x - 12
                          = 22 x -12
8 0
3 years ago
The recycling center processed 36,000 pounds of recyclable materials. How many tons of recyclable materials are processed?
olchik [2.2K]

Answer:

18 Tons

Step-by-step explanation:

36,000 / 2000 = 18

3 0
2 years ago
Find B on AC that is 2/5 of the distance of A to C.
salantis [7]

Answer:

1

Step-by-step explanation:

AC = 5, ao AB = 2.

This means B = -1+2 = 1.

3 0
1 year ago
Other questions:
  • 9x-3.3=6.8+8x what is x
    10·1 answer
  • HELP I WILL GIVE BRAINIEST
    14·1 answer
  • 10. Kayori has saved $400 to buy new clothes. She will spend $40 a week on new clothing items.
    9·1 answer
  • UNIT RATE <br><br><br> what is the unit rate of the of ( 3 ounces every 3/4 cup )
    14·1 answer
  • Tell whether the events are
    13·1 answer
  • Simplify the expression.<br><br> 8(5k + 6m)
    8·2 answers
  • Masha bought 24 snickers, 56 kit kats and 96 twixies to make identical goody bags with the same number of snickers twixies and k
    9·1 answer
  • Please full answer for the question
    10·2 answers
  • Please help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
    14·1 answer
  • Which is likely to have a mass close to 2 kilograms? (1 point)
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!