Answer:
14.7%
Step-by-step explanation:
82/12 = 100/x
x= 14.7
Answer:
The unit rate is $8.89 /ft².
Step-by-step explanation:
Given:
$160 for 18ft².
So, by dividing with 18
we get
.
Now, round to nearest hundredth for $8.888 is $8.89.
Therefore, the unit rate is $8.89 /ft².
A + 5 =

(5a + 25)
First, simplify

to

/ Your problem should look like:
Second, multiply both sides by 5. / Your problem should look like:
Third, expand to get rid of parenthesis. / Your problem should look like:
Fourth, both sides are equal, resulting it having infinite solutions.
Answer:
infinite solutions
Answer:
Afternoon has never been good tho...
Step-by-step explanation:
171/9=19mph hope it helps