1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
wariber [46]
2 years ago
12

Plssssssssssss help asap !

Mathematics
2 answers:
7nadin3 [17]2 years ago
6 0

Answer:

B one solution to the problem

AveGali [126]2 years ago
6 0

Answer:

B: one solution

Step-by-step explanation:

yas!

You might be interested in
Help!<br> ? x 4=2<br> 8 x ?=4<br> 2 x ?=4
Alona [7]

Answer:

2 x 2=4

8 x 0.5= 4

0.5 x 4=2

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Identify the two rational numbers.
galina1969 [7]

Answer:   A. 1.01  Same as 1 1/100  fractions are rational

B. 57  Integers are rational. (Invisible implied denominator is 1)

Step-by-step explanation:  c might be, but the denominator is not specified-- or maybe / is supposed to mean square root. So probably not.

D. NO, non-repeating decimal numbers are irrational

7 0
2 years ago
Find m Round to the nearest degree.<br> B<br> 7<br> с<br> 9<br> 13
Tasya [4]
Give me a min I will answer it later
8 0
2 years ago
What liner expression would you subtract from (2p - 12) to have a different of p
dusya [7]

Answer: Thanks everyone

Step-by-step explanation: This was extremely easy I had a brain freeze but thanks so much

3 0
3 years ago
Understanding Fractions as Division - Item 30582 A recipe calls for 12 cups of blueberries to make 7 jars of blueberry jam. What
Alik [6]

Answer:

  • C. Each jar has 12/7 cups of blueberries.

Step-by-step explanation:  

  • 12 cups of blueberries ⇒ 7 jars of jam ⇒
  • 12 / 7 cups of blueberries ⇒ 7 / 7 jars of jam ⇒
  • 12 / 7 cups of blueberries ⇒ 1 jar of jam

<u>The answer options (restored as original):</u>

  • A. Each jar has 7/12 cup of blueberries. ⇒ <u>incorrect</u>
  • B. Each jar has 1/12 of 7 cups of blueberries. ⇒ <u>incorrect</u>
  • C. Each jar has 12/7 cups of blueberries. ⇒ correct
  • D. Each jar has 1 5/12 cups of blueberries.​ ⇒ <u>incorrect </u>

 

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Juan cuts a piece of paper in half. he then cuts each half into thirds and each of those pieces into eights. finally, he cuts ea
    11·1 answer
  • Am 18-foot piece of cotton cloth cost $15.84. What is the price per unit
    10·1 answer
  • What is 2800m into km
    12·2 answers
  • Share £150 in the ratio 1: 4: 5
    15·1 answer
  • How many weeks are in 1 billion seconds
    6·1 answer
  • 4. The sales price of a car is $12,590, which is 20% off the original price. What is the original price?
    6·1 answer
  • CAN SOMEONE HELP ME WITH THIS PLEASE AND THANK YOU.
    14·2 answers
  • Pls help extra points
    13·1 answer
  • 4 The expression (2x² + 6x + 5)-(6x² + 3x + 5) is
    8·1 answer
  • A 3-gallon bottle of fabric softener costs $28.92. What is the price per quart?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!