1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sav [38]
2 years ago
9

Please help me.. answer needs to be in numerical form

Mathematics
2 answers:
leonid [27]2 years ago
8 0
We know f(x) = y
So f(-2) is y and they gave a point (-2,2)
Hence the answer is 2
PilotLPTM [1.2K]2 years ago
3 0

Answer:

f(-2)= 1

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If r = 6 units and h = 8 units, what is the volume of the cylinder shown above? Use 3.14 for .
MariettaO [177]

Answer:

the volume of the cylinder is 904.32 m³

Step-by-step explanation:

Volume of a cylinder is \pi r^{2}h

π = 3.14

r = 6 units

h - 8 units

Substitute for the values in the volume equation

V = 904.32

6 0
2 years ago
Answers or correcting?
Ber [7]

Answer:

Good.

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which of the following objects show an OBTUSE angle?
antiseptic1488 [7]
And obtuse angle is greater than 90°
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Michelle and Michael checked some books out of the library. 20% of the books Michelle checked out were fiction books, and 40% of
alisha [4.7K]
Perctange is based on the total number. in this case you don't know it so you cant make such a guess.
6 0
3 years ago
Translate fifteen more than twice a number is nine into a equation
Svetach [21]
Fifteen More means to add, so far:
15+

twice a number, you don't know the number, so let's call this number X.

Also, it's saying twice more. So, 15x since you can't add multiply a number.

is means =
15x = 9 is your answer.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify the radical expression -4√160<br> A: -4√16<br> B: √10<br> C: -16√10<br> D: -4√80
    10·1 answer
  • Oranges cost 25 cents for 1/2 kilograms. How much would 8 kilograms of oranges cost?
    5·2 answers
  • HELP ME PLEASEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<br> IM STRUGGLINGG
    14·2 answers
  • mrs Singh bought 9 folders 9 notebooks. The cost of each folder is $2.50 and the cost of each notebook is $4 write two equivalen
    6·2 answers
  • 3x and -2x are they like terms or unlike terms
    13·2 answers
  • DO NOT REDUCE Your Answer To The Lowest Terms! What Is 3/4 x 2 and 3/4
    9·1 answer
  • What is the axis of symmetry for y=8x2+2x−6?
    14·1 answer
  • Question 2
    11·1 answer
  • A survey of 100 people in New York City, NY found that.
    13·1 answer
  • If....................
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!