1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleks04 [339]
2 years ago
12

Deondra has $420 to spend at a bicycle store for some new gear and biking outfits. Assume all prices listed include tax.

Mathematics
1 answer:
gtnhenbr [62]2 years ago
7 0

Step-by-step explanation:

rate the deck I will destroy anyone

You might be interested in
Which is the best but?
garri49 [273]
12.60 / 7 = $ 1.80 per bottle
10.98 / 6 = $ 1.83 per bottle
18.10 / 10 = $ 1.81 per bottle
16.38 / 9 = $ 1.82 per bottle

best buy (cheapest) is : $ 12.60 for 7 bottles <==
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
24.. A toy company makes 40 plastic harmonicas in 30 minutes. At this
Dahasolnce [82]

Answer:

It will take 2 and a half hours

Step-by-step explanation:

Well 40 can go into 200 5 times so you would do 5 times 30 minutes which would be 150 minutes and then you would divide it by 60 to simplify which would be 2 hours and 30 minutes. So it will take 2 and a half hours to make 200 harmonicas.

200/40 = 5

5 * 30 = 150

150/60 = 2 hours and 30 minutes

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
The Hu family goes out for lunch, and the price of the meal is $59. The sales tax on the meal is 7%, and the family also leaves
Setler79 [48]
$71.98 is the total cost for the meal
  59.00
+  4.13
+  8.85
======
  71.98
7 0
3 years ago
Which could the confederate flag? hi guys
JulijaS [17]

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

but that was no a question but thanks

6 0
2 years ago
The table below shows the probability distribution of students in a high school with 1500 students. What is the expected value f
lakkis [162]
D for sure I hope it helps and I know I’m 100% right because I already had this question somewhere else dude so yeah
4 0
2 years ago
Other questions:
  • Mr.Steve drove 92 miles using 4 gallons of gasoline. Find the unit rate of miles driven per gallon.
    8·1 answer
  • The graph of the function f(x)=6/x-3 is shown below. What is the vertical asymptote of the function
    6·2 answers
  • Rewrite the expression -8(2+9v) using the distributive property
    13·2 answers
  • What is the degree of the following polynomial? 4x^2+2x+7
    10·1 answer
  • Of the 240 sandwiches Joanne makes 20% are tuna sandwiches 40% are ham sandwiches and the rest are egg salad sandwiches how many
    5·1 answer
  • Find the area of the polygon defined by the coordinates (0,-5),(-5,0),(-15,-20),and(-20,-15)
    7·1 answer
  • John can ride his skateboard 100 feet in 4.6 seconds. How fast is this in miles per
    14·1 answer
  • I also need help with this
    7·1 answer
  • In science class, Victor started an experiment using a solution with a temperature of
    7·1 answer
  • Name the angle in three different ways.​
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!