Answer:
$35 per ticket
Step-by-step explanation:
1120 divided by 32 is 35, I used a calculator. If you divide the cost by the quantity you will get the cost for one quantity
Answer:
We reach at 8.
Step-by-step explanation:
The starting point is 2 .
Jump at the six places, the final point reaches at 8, so the point is 8.
Answer:
for 9
Step-by-step explanation:
john grabs a piece of kitchen twine, he grabs the whole length of 8 ft. He 1/2 off. He then cuts another half of on each piece of twine. How many pieces of kitchen twine does john have?
29 36 39 45 49 51
39 + 45 = 84
84 ÷ 2 = 42
Answer: Median is 42.
C=(-10;5). If you want an explanation I would be happy to explain it