Cost per lb.......cost / lb ...so u put the cost on top and the lbs on the bottom and u divide..... 11.82 / 1.2 = $ 9.85 per lb <==
Answer:
can be written in another equivalent expression as
that could represent the perimeter of the square.
Step-by-step explanation:
The perimeter of the square is:

As we know that Equivalent expressions termed as the expressions which are same, even though they may sound or look a little different
so another equivalent expression that could represent the perimeter of the square will be:
as

Therefore,
can be written in another equivalent expression as
that could represent the perimeter of the square.
6a=p
6(60)=360
60+360=420
the answer is 60 angelfish and 360 parrot fish.