1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kogti [31]
3 years ago
12

PLEASE HELPP MEEE!!!!!

Mathematics
1 answer:
ale4655 [162]3 years ago
7 0

Answer:

a little bit of a very nice and smart and k liye kuch bhi nahi ha ha bol rahe hai

You might be interested in
McKenzie bought 1.2 pounds of coffee for $11.82. what was the cost per pound?
Stels [109]
Cost per lb.......cost / lb ...so u put the cost on top and the lbs on the bottom and u divide..... 11.82 / 1.2 = $ 9.85 per lb <==
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The price of a shirt was $38. It was reduced by 20% and then again by 10%. What would the price of be if it were reduced by 30%
kolezko [41]
11.4 should be the right answer
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
If the perimeter of the square is 4s + 4 what is another equivalent expression that could represent the perimeter of the square?
Doss [256]

Answer:

4s + 4  can be written in another equivalent expression as

 \:s+s+s+s+4  that could represent the perimeter of the square.

Step-by-step explanation:

The perimeter of the square is:

                                                    4s + 4

As we know that Equivalent expressions termed as the expressions which are same, even though they may sound or look a little different

so another equivalent expression that could represent the perimeter of the square will be:

                        \:s+s+s+s+4

as

s+s+s+s+4\:=\:4s\:+4

Therefore,  4s + 4  can be written in another equivalent expression as

 \:s+s+s+s+4  that could represent the perimeter of the square.

6 0
4 years ago
What transformation takes the graph of f(x)=3x+8 to the graph of g(x)=3x+6 ? (A)translation 2 units left
Neporo4naja [7]

The answer is translation 2 units down(B)

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Yves bought 420 tropical fish for a museum display. He bought 6 times as many parrot fish as angelfish. How many of each type of
Anna11 [10]
6a=p

6(60)=360

60+360=420

the answer is 60 angelfish and 360 parrot fish.
5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • D(t)D, left parenthesis, t, right parenthesis models the distance (in thousands of \text{km}kmstart text, k, m, end text) from t
    8·1 answer
  • What is equivelint in ratio
    15·1 answer
  • When you multiply 2/3 by a fraction less then one how does the product compare to the factor
    10·1 answer
  • In a seventh grade class, 14 out of 30 students are boys. In simplest terms, what is the ratio of the number of boys to the numb
    8·2 answers
  • Using the completing-the-square method, rewrite f(x) = x2 − 8x + 3 in vertex form.
    6·2 answers
  • Evaluate the following absolute value expressions. 5|2-8|
    10·1 answer
  • Which of the following is the value of f(-4) in the function f(x) = -2x - 3?<br><br> no links
    15·1 answer
  • PLSSSS HELP ME I WILL GIVE BRAINLIEST, A HEART, AND 5 STARS PLSSS HELP ME THIS IS DUE BY THE END OF TODAY
    12·2 answers
  • Krista's mom has told her she needs to make the pen ½ the size that she had planned (5 feet long by 4 ½ feet wide). What will th
    15·1 answer
  • Evaluate 6(-3) -1-51+131=<br> O 16<br> -10<br> -20
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!