1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Setler79 [48]
3 years ago
12

Someone help me out please im losing brain cells :D~ and im confused

Mathematics
2 answers:
Colt1911 [192]3 years ago
8 0

Answer:

C is the correct answer.

Step-by-step explanation:

Anastasy [175]3 years ago
8 0

Answer:

C

Step-by-step explanation:

Hello its me again

(4, 1)

1 left

(3, 1)

2 down

(3, -1)

You might be interested in
5 pounds of apples cost $12. How many pounds of apples can you buy for $1.
Diano4ka-milaya [45]

Answer:

5/12 or 0.41666667 pound

Step-by-step explanation:

Set up the equation as 5/12=x/1 and cross multiply. Then you will get 12x=5. Divide both sides by 12 and then you will get 5/12.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What has the greater density, a cube of water measuring by by and having a mass of or a block of plastic measuring 2cm by 3cm by
stepladder [879]
The greater density to measure by having a mass of 2cm or 3cm
7 0
3 years ago
GUYS AGAIN PLEASE HELP 1 MILLION POINTS, get it wrong i report you!!
Evgesh-ka [11]

Answer:

Sweats heavily , I hope the answer is FALSE

Step-by-step explanation:

Is it right. Please mark Brainliest if is.

4 0
3 years ago
What is negative 30 over twelve
larisa86 [58]
The answer is (-2.5).
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which two numbers have a mean of 10 and a range of 4
Elden [556K]

Answer:

12 and 8

Step-by-step explanation:

set two numbers as x and y

mean of 10   →   x+y/2=10

range of 4    →   x-y=4

     x+y=20

+    x-y=4

____________

      2x=24, x=12  

      12-y=4, y=8        

6 0
3 years ago
Other questions:
  • X=5y how do you find y??
    8·2 answers
  • A 16-oz bottle of water costs $1.44. What is the cost per ounce?
    8·1 answer
  • A piecewise function f(x) is defined as shown. f(x) = StartLayout enlarged left-brace 1st Row 1st column negative five-fourths x
    13·2 answers
  • The student council at Baruch is sponsoring a T-shirt sale. They plan to take orders in advance so they
    13·1 answer
  • What is 10% of 800Hhhhhhhhhhhh
    14·1 answer
  • Which model represents the factors of 4x2 – 9?
    6·2 answers
  • A rental car agency charges $12 per day plus 14 cents per mile to rent a certain car. Another agency charges $15
    12·1 answer
  • PLEASE HELP ME ILL GIVE BRAINLIEST SELECT ALL THAT APLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    12·1 answer
  • I NEED SOMEONE TO SOLVE THESE FOR ME. I NEED THE WHOLE PROBLEM SOLVED NOT JUST THE ANSWER.
    14·2 answers
  • Of the 36 students in the class, 8 of them are boys. If one student is picked at random, what is the probability that the studen
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!