1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leya [2.2K]
3 years ago
6

HELP WILL GIVE BRANLIEST!

Mathematics
1 answer:
Vesna [10]3 years ago
7 0

Answer:

I'm pretty positive it's All real answers?

You might be interested in
Willa and Jack are playing a game. Willa's score is 1 point. Jack's score is -3 points. Which
BARSIC [14]

Answer:

Willa's score is 4 points greater than Jack's.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Choose the correct answer choice.
Dafna1 [17]

Answer:

The T shirt choice

Step-by-step explanation:

Both values increase at the same rate therefore is proportional.

7 0
3 years ago
The ratio of men to women working for a company is 2 to 3 . If there are 120 employees total, how many women work for the compan
gtnhenbr [62]
I think the answer is 20
3 0
3 years ago
REDRAGON<br>bad product lol​
AfilCa [17]

Answer:

thanks for the points

Step-by-step explanation:

have a nice day ahead

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Uche pumps gasoline at a rate of 18 L/min <br> what is uche pumping rate in ML/sec?
soldi70 [24.7K]
18L = 18,000 ML
18,000 (ML) ÷ 60 (seconds)
18,000 ÷ 60 = 300ML/sec
6 0
3 years ago
Other questions:
  • suppose a triangle has two sides of length 3 and 4 and that the angle between these two sides is 60. what is the length of the t
    13·1 answer
  • A line passes through (1, 3) and (4, 7). Which line would be perpendicular to this line?
    9·1 answer
  • 1. = 6 × 573 = 6 × (_____ + 70 + _____) = (_____ × ____) +(6×70) +(____×_____) =_______+420+___ =________ I will give you 11 poi
    8·1 answer
  • Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar
    9·2 answers
  • Tracy wants to buy some pies for her sisters and she has a budget of $82 to spend on $5
    5·1 answer
  • Suppose a basketball team had a season of games with the following characteristics: Of all the games, 60% were at-home games. De
    15·2 answers
  • I am a three digit number. I am greater than 312 but less than 348. The digit in my tens place equals 5+2. The sum of my digits
    14·1 answer
  • Note: Figure not drawn to scale.
    12·1 answer
  • Can someone help with my assignment? <br><br> Image link below<br> https://ibb.co/yPMn4Bq
    11·1 answer
  • John wants to gain weight for his wrestling team so he can compete in a different weight class. He currently weighs 187 pounds,
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!