Answer: I believe the answer is 88
~i hope that is answered your question correctly, have a gr8 day/night my friend!~
Step-by-step explanation:
A x.+ 2 it’s a I got it right on my quiz
Answer:
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Step-by-step explanation:
To find the unit price we divide the total cost given by the total months given for each contract to find out the cost per month.
$2070/18 months = $115 per month
$1776/12 months = $148 per month
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
I decided to do a addition problem because based on the answer it couldn't be multiplication, subtraction, or division. Therefore, my problem would look like 15+9=24 birds in total.
Answer:
3
Step-by-step explanation:
I think it three sometimes it's a trick question
so its not number one or 2 because how are they her children so the answer is 3