That is around 13 or 14 cents. The specific answer is 13.65853659 cents, but you can either round up to 14 or round down to 13 (rounding up to 14 is the correct way to do it.)
First you divide 1.12 by 8.2 to get the unit rate because It takes $1.12 to buy 8.2 ounces. 1.12/8.2=13.65853659
Hope this helped!
Answer:
1052 feet
Step-by-step explanation:
973+|-79|=1052
Answer:
cross multiply
(8m)(11)=(6)(3)
88m=18
then divide by 88 on both sides
m=18/88 then reduce by 2 -----> 9/44
Step-by-step explanation:
Step-by-step explanation:
I don't know if this helps but there is an app call symbols which is free which maybe it can help you to grapgh.
The answer is B! Good luck!