1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kiruha [24]
2 years ago
6

What is 11/12 – 3/8 A) 2 B) 1/2 C) 13/24 D) 21/32

Mathematics
2 answers:
Pepsi [2]2 years ago
4 0

Hey! Answer to this would be 13/24.

Nana76 [90]2 years ago
4 0

The answer to the question is 13/24

You might be interested in
What's the equivalent fraction of 8/9 and 3/11
Allushta [10]
The equivalent fraction of 8/9 and 3/11 is 61/99.

If correct please mark as Brainliest.
6 0
3 years ago
18 minutes left hwhsusbe
Pepsi [2]

Answer:

so its D

Step-by-step explanation:

a is wrong becuase it does have 6

b is wrong becuase you make into 6 triangles

c is wrong becuase it does add up to 180 degrees

6 0
2 years ago
2 (t-4) + 1 math I ready
Roman55 [17]

Answer:

2t-7

Step-by-step explanation:

Not sure what you need ;( hope this helps!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can you plz help me solove this answer
shtirl [24]
Where is the question?
7 0
3 years ago
PLS HELPPPP<br> Solve 3x2 + 18x + 15 = 0 by completing the square. <br> I CANT FIND REAL ANSWER!
Dmitriy789 [7]

Answer:

x = − 1 , − 5

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The number 3 goes on forever with no repeating pattern; therefore, it is rational true or false
    14·1 answer
  • A disadvantage of privately owned media is its __________.
    14·1 answer
  • What is 90 divided by 3.6
    9·2 answers
  • Can anybody answer this equation??
    9·2 answers
  • Rose and chi are training for a bike race if They both start the park gate and Rosa starts at 4 PM and chi starts at 4:30 PM Ros
    11·1 answer
  • 185 times 28 please help me
    9·2 answers
  • If 2 1/4 pounds of bananas cost $1.89 what is the cost per pound
    13·2 answers
  • Write a linear inequality to represent the information given. The total fees for the high school play are
    6·1 answer
  • PLEASE HELP ME WILL. MARK BRAINLIEST!
    15·1 answer
  • Whats the answer for this. I am stuck
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!