1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alexxx [7]
3 years ago
9

22. Gone Fishing Four friends go fishing one day and bring home a total of 11 fish. If each person

Mathematics
1 answer:
dmitriy555 [2]3 years ago
3 0
The answer to 22 is C) One person caught fewer that 3 fish.
You might be interested in
Find the Product<br> (2 X 6) X 10 to the power of 3
photoshop1234 [79]

Answer:

 1728000

Step-by-step explanation:

You always work from the parenthesis first because of order of operation. You have 12( because 2 times 6) then mulitply 12 times 10. You get 120 then you multiply it but itself 3 times. 120 x 120 x 120= 1728000

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the place value of 6,064,325 and 3,974,381
Andreas93 [3]
Millions. Btw if there's 2 commas and 1 digit before the first comma it's million
4 0
3 years ago
Which of the following angles can be added together to create 132°? Explain your answer using words.
seropon [69]

Answer:

52,25,30,35 is the answer

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
List all 6 whole numbers between -3.5 and 5.5
Alenkinab [10]

Answer012345

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP! WHAT IS 15/16 - 3/4
ycow [4]
WELL first u have to put both answers into a decimal!

15/16 on a decimal is 0.9375

3/4 as a decimal is .75!

now do

0.9375-.75 which is

0.1875!
3 0
4 years ago
Other questions:
  • Apples lose 75% of their weight during drying. How many pounds of fresh apples do you need to pick in order to get 150 lb of dri
    8·1 answer
  • Exactamente a las 6:45 am mi reloj se daño y comenzo a caminar en sentido contrario a la velocidad correcta, ahora son las 9:30
    13·1 answer
  • You want to start a summer business to earn money. What will you do? You have to
    12·1 answer
  • A rectangular yard measuring 35ft and 45ft is bordered (and surrounded) by a fence. Inside, a walk that is 4ft wide goes all the
    11·1 answer
  • Write a description of how a diagram can help you solve 2×40
    5·2 answers
  • The student population of Central High School in 2018 was 1572. It is
    10·1 answer
  • The length of a rectangle is four times its width.
    12·1 answer
  • What value(s) of x will make each equation below true?
    11·2 answers
  • 1 yd² of soil containing 30% clay was mixed into 2 yd of soil containing 45% clay. What is the clay content of the mixture?​
    8·1 answer
  • A 2-gallon bucket of paint costs $59.20. What is the price per cup?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!