1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kitty [74]
3 years ago
6

How many pounds of bananas cost $3.75?

Mathematics
2 answers:
maxonik [38]3 years ago
8 0

Answer:

its different everywhere lol

Step-by-step explanation:

Tomtit [17]3 years ago
5 0
Where I live in the Pacific Northwest, about 5 pounds of bananas.
You might be interested in
Katrina is using the recipe below to make vegetable soup.She plans to make 8 batches of the soup.She has 6 pounds of potatoes. W
STALIN [3.7K]
3/4 * 8 = 6 pounds of potatoes.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mark is comparing prices of different brands before he goes shopping. Who has the best deal on ice cream​? ​ ​Brand Size & P
Mariana [72]

Answer:

Breyers is the correct answer

Step-by-step explanation:

$4.50/30 oz = .15

$15.36/128 oz = .12

$2.88/16 oz = .18

7 0
3 years ago
3.f(-4) - 3.(2) =<br> Int<br> GA<br> SS
Doss [256]

Answer:

1.7. 9 () “ -- .3 .3 .4 . .9 F 5 XXX Ammo. Phosphate., 1916. . .8 10 0 “ -- .4 .2 .4 . . .9 Essex Fertilizer Co. E 7 Grain, Grass & Potato Fert. . . . . .8 12 0 Yes Passed .

Step-by-step explanation:

1.7. 9 () “ -- .3 .3 .4 . .9 F 5 XXX Ammo. Phosphate., 1916. . .8 10 0 “ -- .4 .2 .4 . . .9 Essex Fertilizer Co. E 7 Grain, Grass & Potato Fert. . . . . .8 12 0 Yes Passed .

8 0
3 years ago
Item 20
STALIN [3.7K]

Answer:

LLL

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Solve the equation below for x.<br> сх — 4 = 7
RoseWind [281]

Answer:

x = 11/c

Step-by-step explanation:

To solve this equation for x, we simply need to apply equation operations and isolate the x variable.

cx - 4 = 7

cx - 4 + 4 = 7 + 4

cx = 7 + 4

cx = 11

cx * (1/c) = 11 * (1/c)

x = 11 * (1/c)

x = 11/c

Cheers.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Use what you have learned about filing income taxes to complete these sentences.
    12·2 answers
  • Describe the relationship between the domain of an inverse sine function and the range of a sine function
    11·2 answers
  • Write 9.76×10 to the 5th power in standard form
    15·1 answer
  • Please answer the question in the picture. Ty
    7·1 answer
  • 2x+3y=12 find the missing value
    7·1 answer
  • AKAJAXOSPAPXODAOAPA HELP
    9·1 answer
  • A car travels 200 miles using 8 gallons of gasoline. What's the unit rate in miles per gallon? Please write
    14·2 answers
  • en la librería habían 680 libros para el comienzo de clase pidieron a la editorial 125 más Cuántos libros hay ahora en total par
    14·2 answers
  • (1 point)
    9·1 answer
  • Bart had 36 marbles. he gives all of his marbles to four friends. he gives each friend the same number of marbles. how many ma
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!