Answer:
24
Step-by-step explanation:
Because 72 divided by 3 is 24
13 is 141. A octagon has 1080 degrees and if you add all the angles up you get 939 and 1080-930=141
Answer:
$243.92 for 8 is cheaper
Step-by-step explanation:
To find the unit price for the 6 shirts you would do 188.94 divided by 6.
To find the unit price for the 8 shirts you would do 243.92 divided by 8
for 6 shirts it's: $31.49/shirt
for 8 shirts it's: $30.49/shirt