1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anastasy [175]
3 years ago
9

Https://prnt.sc/1u977tf

Mathematics
1 answer:
ZanzabumX [31]3 years ago
4 0

Answer:

please mark me branlist

You might be interested in
Tiffany turkey and tonya turkey were sharing a pecan pie for dinner. Tiffany Turkey said they had eaten 2/3 of the pie, while To
OLEGan [10]
Both are correct, since 4/6 is simplified to 2/3.
7 0
3 years ago
Express the following fraction in simplest form using only positive exponents.
ElenaW [278]

Answer:

32h^7

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
(x+3)(2x^2+9x-2) please help
Juliette [100K]

Answer:

23+152+25−6.

;))

4 0
3 years ago
The price of a gallon went from $0.64 to $0.68 per gallon. What was the percent of increase in the price of a gallon?
Paraphin [41]

Answer:

0.20%

Step-by-step explanation:

I think, I'm not sure on

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The ratio of vowels to Constance to a paragraph is 3:5 there are 280 letters in the paragraph how many are vowels how many are c
Bas_tet [7]

Answer:

280/8 = 35 "sets"

35*3 = 105 Constance

35*5 = 175 vowels

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • If two linear equations have a single solution how do their graphs behave
    15·1 answer
  • Determine the intercepts of the line that passes through the following points. (-10,-28) , (-6,-21) , ( -2,-14)
    10·1 answer
  • A 8-oz jar of peanut butter costs $3.18. What is the cost per ounce?
    10·1 answer
  • A FedEx treight truck carries three tons of packages 660 miles on 90 gallions of diesel fuel from Miami, FL. to Atlanta, GA. Fed
    9·1 answer
  • A continuous function graph shows unbroken lines or curves or part of a line or curve.
    10·1 answer
  • What is the value of f(4), if f(x) = 2x - 16?
    10·2 answers
  • Cans of corn are on sale at 10 cans for $4. How much will 15 cans cost?​
    8·2 answers
  • The Steelers have won 6 out of their 8
    13·1 answer
  • (08.01)Edgar and Rebekah are surveying their neighbors about the community pool. Their questions, written on the survey, are bel
    10·1 answer
  • Will the answer to the subtraction problem below be odd or even?<br> 5291 - 4070 = ?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!