1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aleksley [76]
2 years ago
15

Find the sum in each of the following i )0.002,8.24,25.08

Mathematics
1 answer:
natita [175]2 years ago
8 0

Answer:

(i) 33.422

Step-by-step explanation:

(i) 0.002 + 8.34 + 25.08

  0.002

   8.34

  25.08

--------------

33.422

--------------

Hope it's Helpful for all

Mark Me BRAINLIST

You might be interested in
Is the relation a function? Why or why not?
uranmaximum [27]

Answer: A; No, the relation passes the vertical line test.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many times larger is 2 x 1012 than 5 x 106?
vfiekz [6]

Answer: It is 3.81886792453 times larger

Step-by-step explanation: 2 x 1012 is 2024

5 x 106 is 530

so take 2024 and divide it by 530 and you get 3.81886792453

in case you were wondering this rounds to 3.82

hope this helps and mark me brainliest if you can

6 0
3 years ago
Which numbers make the inequality true?
Fofino [41]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

i had the same answer and got it right

6 0
3 years ago
On a coordinate plane, polygon GHIJ translates 8 units to the left to form polygon G 'H 'I 'J '. Which of the following equation
Ad libitum [116K]
G'G= 8 units ! B is the answer 
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for the equation 4a-8=28
hoa [83]
4a-8=28
add 8 to both sides to start to isolate the variable (a)
-8+8 cancels each other out
28+8=36
4a=36
to completely isolate the variable divide both sides by 4
4a÷4=a
36÷4=9
a=9
6 0
3 years ago
Other questions:
  • (-3u^2+7u-2)+(4u^2+6u+1)
    14·1 answer
  • Garland put 2b+ 3 dollars in the bank in the first week. The following week he doubled the first week’s savings and put that amo
    10·1 answer
  • How to calculate thermal energy
    12·1 answer
  • A bakery sells 10 peanut butter cookies for a total of $7.00. Find the unit rate​
    5·1 answer
  • 6. Find the equation of the line that is parallel to the line 6x-3y+18=0 and that passes through the point (2,1). Write your ans
    9·1 answer
  • How do you find the x and y intercepts of the equation 3x-6y=18 ?
    6·1 answer
  • SuperKrunch candy bars include both peanuts and almonds. Peanuts cost $5.00 per bag and almonds cost $8.50 per bag. The budget a
    10·2 answers
  • Find the length of the leg, please help, will give brainliest
    6·1 answer
  • Solve the equation for x.<br> 19=-8x+35
    7·2 answers
  • 20.<br> 30a³-26a² - 36a + 8<br> (10a - 2) <br><br> i have to divide
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!