Answer:
$1.80 per pound
Step-by-step explanation:
divide the cost by the number of pounds of strawberries to get your answer
Answer:
You would get 50 coins in that time.
Step-by-step explanation:
To find this, we first need to find the unit rate. We can get that by dividing the amount of coins by the amount of time.
15 coins/ 30 mins = .5 coins per minute.
Now, we have 100 minutes in the second part of the problem, so we multiply the rate by that amount of time.
.5 coins per min * 100 mins = 50 coins
Answer:
I think its D
Step-by-step explanation:
ANSWER

EXPLANATION
The parent square root function is

The translation

Will shift the graph of f(x) k units to left.
The translation

will shift the graph of f(x) to the right by k units.
Therefore if f(x) is shifted 4 units to the left its new equation is:

1. I complete some of my cyber: 7:00am to 10:00am
2. I spend time doing assignments in votech: 12:00pm to 2:30pm