1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nutka1998 [239]
2 years ago
10

What is x g(x) = 2x + 9

Mathematics
2 answers:
Hitman42 [59]2 years ago
8 0
The answer is 3x (I need 20 characters to send response so here is random words to fill space baidhevebejdb)
yawa3891 [41]2 years ago
7 0
Step 1: Subtract 2x from both sides.

Step 2: Divide both sides by 7.

X= 9/7
You might be interested in
Which statement best illustrates using the vertical line test to determine if the graph below is a function of x ?
kirill115 [55]

If something is a function, every x-value, only has one (1) y-value. If the line x = 0 intersects the graph in two points, there are to values for y (instead of one). Therefore the graph is not a function of x.


Your answer is A.


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please solve asap thanks ​
zubka84 [21]
How do i solve it omg
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
T=m-n for n for the final answer
Snezhnost [94]

Answer:n=-t+m

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
the volume of a rectangular prism is 504 in cube. If the area of the bask is 56 in cube, find its height.
mars1129 [50]

Answer: 9

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
82837848+8383830.84-73327.00.73 =?
Bess [88]

Answer: 91148351.8327 Is your answer

Step-by-step explanation: have a great day ~scorpion queen~

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The mean of <br>4.8,1.5,6.3,6.7,8.3 ​
    11·1 answer
  • Greg plays baseball at a field where the baseball diamond is a square with each side of the square measuring 90 feet. If the bas
    5·1 answer
  • A. True
    10·1 answer
  • On a map, 1/2 inch represents 4/5 mile.
    5·2 answers
  • Which ordered pair is a solution of the equation 4x-2y=16?
    6·1 answer
  • Slope of the line shown below
    7·1 answer
  • The cost of 9 scarves is $65.25. What is the unit price?<br><br> The unit price is $____ per scarf.
    6·2 answers
  • AMERICA IS A GREAT PLACE TO LIVE
    14·1 answer
  • Help me please im confused on this.
    5·2 answers
  • Can someone please help me figure out what’s 18 3/4 as a decimal
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!