1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
densk [106]
2 years ago
6

Anyone pls answer this question.

Mathematics
1 answer:
FinnZ [79.3K]2 years ago
7 0
If we start by 406.5 amount in 25/10/2017

And we have to pay car loan in 26/10/2017 equals 223.65
Then the balance will be 406.5-223.65= 182.85

Then we have the salary in 27/10/2017,
So the balance will become 182.85+ 1325.31= 1508.16

So the blanks are 182.85, 1508.16
You might be interested in
The ratio of boys to girls at the dance was 8 to 4. How many girls were at the dance if there were 88 boys at the dance?
nevsk [136]

88/8=11.

So multiply 4 by 11.

4x11=44

So the ratio is 88:44.

There are 44 girls at the dance

---

hope it helps

5 0
2 years ago
Drew puechsed 3book each diffrent price for 24 doller the cost of each book was a multiple of 4. What coul be the prices of the
blsea [12.9K]
B*4+c*4+a*4=24
a=1
b=2
c=3
8 0
2 years ago
These two polygons are similar. ​
Nady [450]

9

yea........ hi how you doinn

4 0
2 years ago
#19 how do you do the work???!
Semenov [28]

Answer:

x=\frac{1}{3}

Step-by-step explanation:

move the terms with x to the left side of the equation:

add 3x to both sides

3x-1+3x=1

add 3x and 3x

6x-1=1

move all term not containing x to the right side:

add 1 to both sides of the equation

6x=1+1

6x=2

divide each term by 6

\frac{6x}{6}=\frac{2}{6}

x=\frac{2}{6}

simplify the fraction

x=\frac{1}{3}

8 0
3 years ago
a shopkeeper buys cocacola 60 rupees a dozen and sell 6 rupees per bottle find his profit or loss persentage​
Lady_Fox [76]

Answer:

20%

Step-by-step explanation:

12 bottle is 60 rupees

each sold 6 ruppes

so 12 bottle cost 72 ruppes

12*100/60 = 20%

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How to convert 3mm into cm​
    9·2 answers
  • Please help me answer these!!! Thanks :)
    11·1 answer
  • In a clinical​ trial, out of patients taking a prescription drug daily complained of flulike symptoms. Suppose that it is known
    7·1 answer
  • Great Granola makes a trail mix consisting of peanuts, cashews, raisins, and dried cranberries. The trail mix sells for $3.50, a
    8·2 answers
  • If you can buy one can of pineapple chunks for $2, then how many can you buy with $10?
    11·1 answer
  • 1+tan²A/1+cot²A find its value​
    8·1 answer
  • 20 pen cost $1.60 what is the unit rate
    10·2 answers
  • Round 73 to the nearest ten
    15·2 answers
  • 7p +11 - 31 stuck at this one​
    11·1 answer
  • PLEASE SAY IF THE NUMBERS ARE RATIONAL OR IRRATIONAL. PLEASE NO LINKS.
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!