Answer:
3.98
Step-by-step:
$15.00 - 3.93 - 1.12 = 9.95 spent on the grapes
9.95/2.5 pounds = 3.98 per pound
Step-by-step explanation:
4300$ - 100%
x$ - 8%
(4300 × 8) ÷ 100 = 344$
344 + 320 = 664$
answer: 664$ :))))
It is 3/5
Hope this helps:)
12 different combinations because 4 times 3 equals 12.
<span>What is 3(6m) + m?
3(6m) + m =
m becomes 1m
9m + 1m =
10m
3(6m) + m is 10m when combining like terms. </span>