In slope intercept form it is y=2/3x-4
In point slope form it is 2/3x-y-4 :)
The quadratic formula is hard to type on this
3 (+ , -) (sqroot of 41)
---------------------------
8
25.69 + .75= $26.44
Hope this helps.
Answer: The unit rate of $96 spent in 4 hours is, $24 per hour.
Step-by-step explanation: To find the unit rate, you will need to write the information as a ratio, $96/4 hours. If you divide 96 by 4 you will get 24. That means this person spends $24 every hour or $24 per hour or $24/1 hour.
Answer:
Expression 3
Step-by-step explanation:
State that a coefficient is a multiplicative factor, is a number in front of a variable, in some term of a polynomial.
The coefficients of the expression 3, for example, are 3, 7 and 24.