1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Agata [3.3K]
2 years ago
5

To make green paint, students mixed yellow paint with blue paint. The table below shows how many yellow and blue drops from a dr

opper several students used to make the same shade of green paint. Complete the table.

Mathematics
2 answers:
Gekata [30.6K]2 years ago
8 0

Answer:

Step-by-step explanation: i drew it with marker on the photo

ohaa [14]2 years ago
3 0
Sussy baka among us sus
You might be interested in
Como se multiplican polinomios
seraphim [82]
I hope you speak english, because although i understood your question I don't know enough spanish to respond in it. You multiply polynomials by multiplying each part of one polynomial by all the other parts of the others, and then adding it all. For example: (ax+b) * (x+c) = (ax*x)+(ax*c)+(b*x)+(b*c) = a x^{2}  + acx + bx+bc

Comprehende? 
7 0
3 years ago
a number less than 3,000. When you divide me by 32, my remainder is 30. When you divide me by 58, my remainder is 44. What numbe
nadezda [96]
I got three numbers ...
798, 1726, & 2654
8 0
3 years ago
The baseball diamond is really a square. The distance between each of the bases is 90 feet. How far does the catcher have to thr
Zina [86]
A^2 + b^2 = c^2

base lines: home to first is a, first to second is b, home to second is c.

90^2 + 90^2 = c^2
or
\sqrt{ {90}^{2}  +  {90}^{2} }  = c
c = 127.28
...approximately
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Eddie's Evergreens sells Christmas trees and wreaths. Trees cost 3 dollars more than 4 times the price of each wreath. It costs
kari74 [83]

Answer:

W = 16

T = 67

Step-by-step explanation:

Represent trees with T and wreaths with W

Given

T = 3 + 4 * W

2 * W + T = 99

Solving (a): Cost of W

Substitute 3 + 4 * W for T in the second equation

2*W + 3 + 4 * W = 99

2W + 3 + 4 W = 99

Collect Like Terms

2W + 4 W = 99 - 3

6W = 96

Divide through by 6

W =\frac{96}{6}

W = 16

Hence, each wreath costs $16

Solving (b): Cost of T

T = 3 + 4 * W

Substitute 16 for W

T = 3 + 4 * 16

T = 3 + 64

T = 67

Hence, each tree costs $67

3 0
2 years ago
Hours Worked Salary Earned
RUDIKE [14]
B.) 95 is the answer
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Marren has 1/4 pound of raisins. she divides the raisins into 4 servings. each serving contains _ pound of raisins.
    7·1 answer
  • 1/3m = 12 - m solve for m<br> p.s im bad at math lol
    12·1 answer
  • 6/5 of what number is 60
    6·1 answer
  • I am doing a science presentation. I have to have a question to research over. It’s over the Periodic Table of Elements. Please
    12·2 answers
  • 11:59 is the deadline please give me the correct answer​
    7·2 answers
  • The product of two rational numbers is 6. If one of the number is 14/3, find the other number.
    14·1 answer
  • The product of -3x and (2x+5) is …​
    9·2 answers
  • what is 5 with an exponent of 3 times 5 with an exponent of 4 equals 5 with an exponent of 3 simplified
    11·2 answers
  • Your mother drives 60 minutes at a constant speed of 40 miles per hour. She then speeds up, and drives for another 30 minutes at
    13·1 answer
  • What is the measure of Zx?<br> Angles are not necessarily drawn to scale.
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!