1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Luden [163]
2 years ago
14

Express each percent as a fraction in the simplest form. 1. 56 1/4 % 2. 15 3/5 % 3. 13 1/3 %

Mathematics
1 answer:
s344n2d4d5 [400]2 years ago
3 0

Answer:

1. 9/16

2. 39/250

3. 12/15

Step-by-step explanation:

You might be interested in
your friends says that an exterior angle can never be complementary to any of the interior angles in a triangle?
rusak2 [61]
Exterior angles are complementary to the opposite interior angle 

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can you please help me
FromTheMoon [43]

Answer:

9

Step-by-step explanation:

most accurate answer if tax was added it would be about 10 added to the fee when u do the math so the answer is 9

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Select the correct answer from the drop-down menu.
PtichkaEL [24]

Answer:

P(A∩B)=P(A)*P(B)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Problems this is so hard so help
lozanna [386]

Giant spider crab are further from the surface the wolf because -800 is farther down than -300 let say the surface is 0 going down is negative you react -300 before -800

6 0
3 years ago
The hourly rate is $80. They used the limousine for 3 hours, plus Dave gave the driver a 20% tip. How much did he spend in total
topjm [15]
$288 Okay so for a 240 plus a 20 percent is should be 288 dollars. Correctme if im wrong
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How to find the X with the midsegment theorem
    14·2 answers
  • How do you solve this question?
    13·1 answer
  • What is 4/5 of 2? write answer in decimal form.?
    9·1 answer
  • Which is the better buy, 36 cans for $3.32, or 9 cans for $0.91 ?
    9·1 answer
  • A hotel offers teo activity packages. One costs $192 and includes 3h of horsebackriding and 2h of parasailing. The second costs
    8·1 answer
  • Use the distributive property to rewrite the expression: 5(3p -8)
    12·2 answers
  • Need help with this pls
    14·2 answers
  • CAN SOMEONE HELP ME PLEASE??? I.DK HOW TO DO THIS :'(
    12·1 answer
  • Which of the following portions are true
    5·1 answer
  • What expression can be used to add 3/4 + 1/6
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!