1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
prisoha [69]
2 years ago
6

I'm stuck on this question​

Mathematics
1 answer:
slega [8]2 years ago
7 0

Answer:

I CANT SEE THE PICTURE, WHERE IS IT?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Geometry Please Help.. (22 points)
WINSTONCH [101]
Good luck my G. I gotta answer 2 questions so I can post pics of my test
8 0
3 years ago
The 5 in 6.052 has 1/10 the value of the 5 in ? Please explain
zepelin [54]
The tenths place, starting from the right, it gets higher going to the left. so the tenths place is only ten times greater than it.
6 0
3 years ago
PLS PLS PLS THIS IS VOCAB FOR MATH ONLY HAVE UNTILL 7:30 TO DO SEVERAL ASSIGHNMENTS1. a number belonging to the set made up of t
vova2212 [387]

Answer:

1. natural numbers

2. positive

3. number line

4. zero pair

5. whole number

6. negative

7. integer

8. opposite

Step-by-step explanation:

This is my guess. Take it with a grain of salt. Have a great day!

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The question isssssssss...........
leonid [27]
The answer is 43.01, because it is a 5-sided shape like a pentagon. Thus using the formula of to find the area of a pentagon, you will find the area of the shape. 

5 0
3 years ago
HELP PLEASE I WOULD APPRECIATE IF SOMEONE HELPS PLEASE AND THANKS
RideAnS [48]
It's the last one. 15/2 is 7.5.

Therefore you must do the same to the 9. Divide 9 by 7.5 To give you 1.2 and that's your answer.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • 3/4 divided by 4/5
    6·2 answers
  • What is the median of the data set?<br><br> 35 <br> 18.5 <br> 22 <br> 28.5
    6·2 answers
  • How do I right there fraction 4/12 in simplistic form??
    10·1 answer
  • CAN SOMEONE PLEASE HELP ME ASAP PLEASEEEE!!!​
    5·1 answer
  • You invest $2,600 in an account that
    9·1 answer
  • Q7: A grocery store sells a bag of 5 lemons for $2.00. What is the unit cost of each lemon in the bag?
    10·1 answer
  • Calculate the population
    5·1 answer
  • Please help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<br> x = ___
    5·1 answer
  • 0.482 × 61.2² ÷√98.01
    11·1 answer
  • Can somebody please help me with this question i attached the photo from khan academy.
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!