Answer:
Yes you are.
Step-by-step explanation:
Answer: 3 buses
Step-by-step explanation: If 54 students fit on a bus, and 125 students are in 8th grade,
You should divide.
125 divided by 54 is 2.31...
we can't have 2.31... buses, so we say 3 buses.
Given that
The cost of 1 m ribbon = Rs.75
The cost of 7/5 m ribbon
→ (7/5)×75
→ (7×75)/5
→7×15
→₹ 105
The cost of 7/5 m ribbon is ₹105.