1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
viktelen [127]
2 years ago
9

Please answer this qwq

Mathematics
2 answers:
balu736 [363]2 years ago
5 0

Answer:

11

Step-by-step explanation:

GREYUIT [131]2 years ago
5 0

Answer:

11

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Write in terms of i.<br> Simplify your answer as much as possible.<br> -90
mr Goodwill [35]

Answer:

3i √10

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
(2x + 3) (2x2 – 2+4)
nadya68 [22]

Answer:

(2x + 3) (2(2)x2 – 2+4)

Step-by-step explanation:

thats what i got hope it helps :)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Geometry Helps please<br> (Only correct Answers only please) Thank you!
Elza [17]

Answer:

37.68 units³

Step-by-step explanation:

To calculate the volume of a cone, the formula is:

V = π x r² x ( h / 3 )

Simply input the corresponding numbers into the equation:

V = π x ( 2 )² x ( 9 / 3 )

V = π x 4 x ( 3 )

V = π x 12

V = 3.14 x 12

V = 37.68 units³

If we use 3.14 for pi, the answer comes out to 37.68 units³

6 0
3 years ago
Please help ill give you BRAINLIEST. No links please
Nat2105 [25]

Answer:

m(arc FE) = 166°

Step-by-step explanation:

By theorem of intersecting chords and tangent of a circle,

Measure of the angle formed by a chord and tangent intersecting on the circle measure the half of the intercepted arc.

m(∠GFE) = \frac{1}{2}\text{m (arc} FE)

83° = \frac{1}{2}\text{m (arc} FE)

m(arc FE) = 166°

7 0
3 years ago
A group of adults plus one child attend a movie at Regal Cinemark. Tickets cost $11 for adults and $7 for children. The total co
sergij07 [2.7K]

Answer:

Y=11x+7

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • For each week of work.Aaron gets paid a base amount of $500 plus 25%of his total sales. If y represent his total pay each week a
    13·1 answer
  • If a dozen eggs cost $1.35, what is the unit cost?
    14·1 answer
  • Here is 1 red marble, 2 green marbles, and 5 blue marbles.you draw two marbles from the urn, but replace the first marble before
    10·1 answer
  • Which of the equations below shows the relationship in the table? [X] [15] [5] [3] [1] -----------------------------------------
    6·1 answer
  • Write down a simplified expression for the perimeter of this triangle:
    11·1 answer
  • An adult rhino weighed 4,000 pounds. How
    6·2 answers
  • There is 5/6 of and apple left from dinner.How much of the whole pie will be left after he eats tomorrow?
    11·1 answer
  • The mean age of 4 women in an office is 28 years old. the mean age of 4 men in an office is 30 years old. what is the mean age(n
    11·1 answer
  • A home improvement store advertises 60 square feet of flooring for 253 plus an additional 80 installation fee. What is the cost
    10·1 answer
  • I need health drink is 130% of the recommended daily allowance RDA for a certain vitamin the RDA for this vitamin is 45 MG. How
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!