1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nalin [4]
3 years ago
5

23+44+24435+-24 -24 -24 divided by 4 + 5 = lol

Mathematics
2 answers:
Studentka2010 [4]3 years ago
5 0

Answer:

24453

Step-by-step explanation:

Did the math in my head

Mashcka [7]3 years ago
4 0

Answer:

24,453

Step-by-step explanation:

Hope this helps!! :))

You might be interested in
Find the product. 7. $458.29 × 6.3% 8. $280.12 × 7.75%
miskamm [114]

Answer:

7. 28.8722

8. 21.7093

Step-by-step explanation:

458.29 x .063=28.8722

21.7093 x .0775= 21.7093

6 0
3 years ago
HELP I NEED HELP ASAP
anygoal [31]

Step-by-step explanation:

Pretty sure it's A. It should be the answer

3 0
3 years ago
Mr. Smith donated $378 to 2 charities. Charity A received 5 times as much as Charity B. How much did Charity B received from Mr
MariettaO [177]

Answer:

$63

Step-by-step explanation:

let x represent Charity B then Charity A = 5x

Sum the two and equate to 378, that is

x + 5x = 378

6x = 378 ( divide both sides by 6 )

x = 63

Thus Charity B received $63

5 0
3 years ago
Can you guys help this is a test plz help
Oksanka [162]

Answer:

141.6

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A grocery store sells a bag of 8 oranges for $5.92. What is the unit cost?
Elanso [62]

Answer:

47.36

Step-by-step explanation:

i did the work

3 0
3 years ago
Other questions:
  • The probability for success of an event is P(A), and the probability of success of a second event is P(B). What is the probabili
    8·2 answers
  • Your friend's Iphone contains 84 pictures and videos. There are three times as many photos as videos. How many videos are there
    6·1 answer
  • Frank solved an equation and got the result x = x. Sarah solved the same equation and got 12 = 12. Frank says that one of them i
    10·1 answer
  • In angle MNO, the measure of
    10·1 answer
  • The area of a rectangular field is 5695 m².
    10·1 answer
  • Name each of the points on the coordinate plane and find the distance between C and D.
    13·1 answer
  • Hel[ppppppppppp brainliestt
    8·1 answer
  • Question in the picture
    13·1 answer
  • Write an equation for the situation then solve for x.
    5·2 answers
  • The cost C(ar), where a is the number of miles driven, of renting a car for a day is $45 plus $0.25 per mile.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!