1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Wittaler [7]
3 years ago
15

Find the perimeter. Simplify your answer.

Mathematics
2 answers:
Hatshy [7]3 years ago
8 0

Answer:

p=1 2 + 2

Step-by-step explanation:

ExtremeBDS [4]3 years ago
3 0
I have already answered this question. I will paste it below.
You might be interested in
Step-by-step explanation will be very helpful:<br> -4x ≥ 21
olchik [2.2K]

Answer:

x≤ -21/4

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Chloe's account was hacked. The cyber thief made 4 withdrawals for $23.75 each.
Fynjy0 [20]
Net change us $95

explain -

3 0
3 years ago
What is that answer please?
zlopas [31]
(99(82)+99)/100 is the later mean of scores= 82.17
And the current mean of 82

82.17-82= 0.17 is the difference between the mean scores
6 0
3 years ago
Which number will make this equation true? 4+9= ___ +6?<br> A. 4<br> B. 5<br> C. 6<br> D. 7
diamong [38]

D because 6 plus 7 is 13

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A certain refrigerator requires 170 watts of electricity when it is running. It typically runs about 20 minutes per hour. How mu
Xelga [282]

If  certain refrigerator requires 170 watts of electricity when it is running. It typically runs about 20 minutes per hour. The amount it cost to run this refrigerator for one year if the cost per kWh is $0.11 is:  $53.856.

<h3>Cost</h3>

Given:

Electricity watts = 170 watts

Minutes run = 20 minutes

Cost per KWh =$0.11

Hence,

170 watts = 1.7×10^-1

20 min = 1/3 h

Now let calculate the cost of running the refrigerator for one year  

1.7×10^-1 × 1/3 × 24 ×360 × $0.11

= $53.856

Therefore If  certain refrigerator requires 170 watts of electricity when it is running. It typically runs about 20 minutes per hour. The amount it cost to run this refrigerator for one year if the cost per kWh is $0.11 is:  $53.856.

Learn more about watts here: brainly.com/question/25781540

#SPJ1

7 0
1 year ago
Other questions:
  • Find the linearization L(x) of y=e8xln(x) at a=1
    7·1 answer
  • 17) The total cost to produce x units of paint is C(x) = (5x + 3)(7x + 4). Find the marginal
    13·1 answer
  • If four pounds of a certain candy cost $10 how manu pounds of that candy can be purchased for $12
    5·1 answer
  • What kind of transformation is illustrated in this figure?
    10·1 answer
  • Answer quick please? simplify the expression
    8·2 answers
  • Tell which number is greater.<br><br> 1/3, 30%
    13·1 answer
  • HELP ME PLEASE <br> What is the value of z?
    10·2 answers
  • 98x24(100-2)x24 using the distributive property
    10·1 answer
  • What is the ans?<br> what is the ans of it
    13·1 answer
  • The 9 students in the Environmental Club represent 4% of the students in the seventh grade. How many students are in the seventh
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!