1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
melomori [17]
2 years ago
15

Help!! I’ll give points and brainliest

Mathematics
1 answer:
Evgen [1.6K]2 years ago
5 0

I don't know this. Sorry. Good luck

You might be interested in
A middle school is having a fundraiser. Edwin has $25.00 to pay for his purchases
antiseptic1488 [7]

Answer:

He needs $1.64 he has to pay $26.64

Step-by-step explanation:

$25 is what Edwin has

5.95 x 2 = $11.19

$2.50 x 3 = $7.50

11.19 + 7.50 + 7.95 = $26.64

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of these numbers is prime?<br><br><br><br> 25, 31, 44, 49, 95
sladkih [1.3K]

Answer:

31.

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
tickets to a concert cost $15 online and $25 at the door. one hundred more people bought their tickets at the door than online.
DochEvi [55]
25X100= 2,500 at the door
2,500-20,500 = 18,000 lift
18,000/15 =1,200 people on line
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The product of 80 and 5,000 is...
ankoles [38]

Answer: 400,000

Step-by-step explanation:

The product is the result of multiplication. In other words, you would multiply 80×5,000.

I hope this helps!! :)

4 0
2 years ago
what's the average temperature change in degrees Fahrenheit per hour if the temperature fell 22 degrees Fahrenheit in 10 hours
Elenna [48]
It’s 22 degrees pick the one it is right
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Simplify the espression Math Help!!!!
    6·2 answers
  • Factor the expression shown below completely.
    15·2 answers
  • Using the map, what is the distance between A and artifact B
    6·1 answer
  • 1) Using the equation find a, b, x1 and y1​
    6·1 answer
  • 10) Alex bought 2 apples and 4 pears that cost $3 each. Next, he bought a loaf of bread for $6. Write an expression that describ
    11·2 answers
  • Please help.
    13·2 answers
  • Answer this question and get it right I will mark right one Brainliest
    12·2 answers
  • Five less than the product of -2 and a number is -13
    12·1 answer
  • I WILL GIVE YOU BRAINLY PLSS!!!
    9·1 answer
  • Pls help asap, ill give brainiest
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!