1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natali 33 [55]
2 years ago
9

If 3 packs of coke cost $10 how much does 1 pack cost?

Mathematics
1 answer:
denis-greek [22]2 years ago
7 0

Answer:

one packet of coke costs 3 dollars and 32 cents

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Plzzz help???????????
uysha [10]

Answer:

Its either C. or D.  

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Pls help fast fast fast!!!​
leonid [27]

Answer:

Jesse can pack 18 books.

Step-by-step explanation:

2.4*18=43.2+5.7==48.9

you cant fit more than fifty becaue 48.9+2.4=51.3, thus 18 is your answer

3 0
2 years ago
In a video game, Agnes scored 20% fewer than Amy. Amy scored 860
vovangra [49]

Answer:

\huge\boxed{\sf Agnes\ Score = 688\ points}

Step-by-step explanation:

\sf = 20 \% \ of \ 860 \\\\= \frac{20}{100} * 860\\\\= 2 * 86\\\\= 172 \ points

Since, Agnes scored 20 % fever than Amy.

So,

Agnes Score = Amy's Points - 20 % of Amy's Points

Agnes Score = 860 - 172

Agnes Score = 688 points

\rule[225]{225}{2}

Hope this helped!

<h3>~AnonymousHelper1807</h3>
8 0
3 years ago
Hey guys I have a hard time with these questions. Can someone explain it to me? :)
frutty [35]
The slope would be 0

This is basically how you do it if you need more help let me know

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hi can I have help please tysm!
Tems11 [23]

Step-by-step explanation:

7 + 21 \\  \\  = 7(1 + 3) \\  \\ is \: the \: answer

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Find x value for the point that splits segment co in halt point c is located at 4) and point D is located at (3,7)
    10·1 answer
  • What additional congruence statement could you use to prove ΔCAB≅ΔCAD by HL?
    6·2 answers
  • I have $3.35 in quarters and dimes. if i have 23 coins in all, find the number of quarters and dimes
    11·1 answer
  • The diagram shows a trapezium PQRS. Find the length of side PQ, in cm​
    13·1 answer
  • How many liters equal 24 gallons? [1 gallon = 3.785 liters]
    11·2 answers
  • Which set of numbers is NOT in the solution set of the inequality x &lt; 12?
    13·1 answer
  • A company bought a piece of machinery for $16 200. In the first it depreciated 15%, and in the second year 10%. How much was it
    14·1 answer
  • Type the correct answer in the box the coordinates of vertex is are blank and blank the area of rectangle pqrs is blank square u
    5·1 answer
  • A 16-ounce of shampoo cost $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent
    5·1 answer
  • What is the equation of the line parallel to the given line with an x-intercept of 4? y = x
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!