1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sati [7]
3 years ago
6

How do you get over a boy who has left you 6 times..?

Mathematics
1 answer:
PolarNik [594]3 years ago
4 0

Who has left me for 6 times man

seriously

I wouldn't get into that boy firstly

<em>Lol</em>

You might be interested in
Which equation represents the line that passes through the points (6,9) and (3.5)?
sukhopar [10]

the answer is y=2x-3

You can look at my work if you really need to

5 0
4 years ago
a fuel mixture consists of 3 parts oil and 11 parts gasoline. the oil costs $0.75 per liter, and the gasoline costs $1.60 per li
kupik [55]

Answer:

Total selling price= $663.82

Selling price per liter= $1.69

Step-by-step explanation:

Giving the following information:

Proportion of oil and gasoline:

Oil= 3/14= 0.21

Gasoline= 11/14= 0.79

The oil costs $0.75 per liter.

The gasoline costs $1.60 per liter.

<u>First, we need to calculate the number of liters of oil and gasoline required:</u>

<u></u>

Oil= 0.21*392= 82.32 liters

Gasoline= 0.79*392= 309.68

<u>Now, the total cost to produce 392 liters:</u>

Total cost= 82.32*0.75 + 309.68*1.6

Total cost= $577.23

<u>Finally, the total and unitary selling price:</u>

Total selling price= 577.23*1.15= $663.82

Selling price per liter= 663.82 / 392= $1.69

6 0
3 years ago
A group of students were surveyed to find out if they like building snowmen or skiing as a winter activity. The results of the s
soldier1979 [14.2K]
Building Snowmen - 60
Building Snowmen (no skiing) - 10
Skiing - 80
No to building snowmen - 50

Part A:
total of students: 200
140 x
----- = ----
200 100
14000 200x
--------- = --------
200 200
70 = x
70%
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
I NEED HELP PLEASE !!!!
Amiraneli [1.4K]

Answer:

NEVER INTERSECT

Hope this Helps

7 0
3 years ago
Vicky bought a basket for $16 and 10 scented soaps to put inside it.
Alchen [17]
$51-$16=$35 (cost of 10 scented soaps)
$35 ÷ 10 = $3.50
ans: $3.50
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Compare the functions shown below:<br><br> Which function has the greatest maximum y-value?
    10·2 answers
  • In a function, y varies inversely with x. The constant of variation is 4. Which table could represent the function?
    12·1 answer
  • Eli is mailing guacamole. He uses 2 tablespoons of cilantro for every 3 avocados. At this rate, how many tablespoons of cilantro
    7·2 answers
  • Plz, help ASAP!!!!!!!!!!!!!
    11·1 answer
  • Joe is considering pursuing an MBA degree. He has applied to two different universities. The acceptance rate for applicants with
    14·1 answer
  • The ratio of boys to girls in homeroom are 2:3. If there are 8 boys how many girls are there
    10·2 answers
  • Charlie went to Juarez, Mexico, on a shopping trip. He bought silver rings at $5 each
    14·1 answer
  • Someone please help due tonight
    10·1 answer
  • I am giving brainliest pls help asap
    12·2 answers
  • Find the area of the circle with the following dimension Radius = 5 in The area is : in2 (Round to the nearest tenth as needed.)
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!