1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sunny_sXe [5.5K]
2 years ago
12

Please!! 10 points but adding 5 more!! so 15 points!!

Mathematics
2 answers:
alexgriva [62]2 years ago
8 0
There you have points
ololo11 [35]2 years ago
5 0
1. 6+ -35 = -29

2. -29+ 6 = -35

1. 37 + -33 = 4

2. -33 + 4 = 37


You might be interested in
90000 scientific notation​
kipiarov [429]

Answer:

Qué le preguntas a mi amigo?

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help with the unit rate one and every thing else
fenix001 [56]
1.) .66 pizza per minute
2.) 5' 6"
6 0
3 years ago
Bea Bonnet bought a new Apple computer for $1,250.99. This price included a 6% sales tax. What is the actual selling price befor
pogonyaev

Answer:

I think I know

Step-by-step explanation:

I'm pretty sure that you use something with

I    idk

P   ercent

R  rate

T  time

5 0
2 years ago
How many stops does Mia make on her drive? Explain
Sati [7]

Can you provide a picture or what is going on in the picture and or text?

3 0
3 years ago
WILL GIVE BRAINLIEST!! Bill is paid bi-weekly and has a gross pay of $1500 for each pay period. He pays Social Security at a rat
Tom [10]

$1142.25

Step-by-step explanation:

Gross pay per week =  $1500

Social security deducted = 6.2% = $93

Medicare deducted = 1.45% = $21.75

Deductions for combined taxes = 16.2% = $243

Hence total deductions made from the gross salary

= 93+21.75+ 243

= $357.75

Hence, Net pay

= 1500 - 357.75

= $1142.25

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Hunter installed tiles on a floor with a length of 12 feet and a width of 9 feet in
    14·1 answer
  • *****WHO ANSWERS WILL BE MARK AS BRAINLIEST*******
    11·2 answers
  • A Venn diagram is shown below: a venn diagram showing two categories, A and B. In the A only circle is 3 and 4, in the B circle
    10·1 answer
  • Find the equation of the line with a slope of 12 that passes through the point (3, -1)
    14·2 answers
  • A 9-pack of coffee mugs costs $14.04. What is the unit price?
    7·2 answers
  • Evaluating algebraic expressions <br><br><br> B3 - 3a5
    6·1 answer
  • Write a division equation that shows 3 items being divided equally among 4 people. Express the answer as a fraction
    13·2 answers
  • Can someone please help me​
    11·1 answer
  • What is 2*2 answerbbbbbbbbbbbbbbb
    13·2 answers
  • Make up your own problem and solve it
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!