1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
olga nikolaevna [1]
2 years ago
8

PLEASE HELP ASAPP!!!! I’LL GIVE BRAINLIEST!! PLEASE HELP QUICKLY!

Mathematics
2 answers:
Ronch [10]2 years ago
3 0

Answer:1. 22

2. 35

Step-by-step explanation:

SashulF [63]2 years ago
3 0

Answer:

1. $18.00   2. $15.00 your welcome and i hope it helps

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the slope of this line?
MrMuchimi

We can use the coordinates (-4, 5) and (0, 6) to find the slope.

Slope Formula: \frac{y2-y1}{x2-x1}

Solve: \frac{6 - 5}{0 - (-4)} = \frac{1}{4}

The slope of the line is \Large\boxed{\mathsf{1/4}}

Written in slope-intercept form: y = 1/4x + 6

Hope This Helped! Good Luck!

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The circle passes through the point (-1,-6). What is its radius?
love history [14]

Answer:

the radius is something in math

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
a function is shown below: f(x) = (0.93)x what does the function represent? (5 points) exponential growth of 7% exponential deca
zimovet [89]
Exponential decay of 7%
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Poor c cups never had a chance to have a d cup its ok others feel your pain
Aleksandr [31]
Hmm yes but yes than yes but yea but then the but yk the but like the and the the
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If 4.5 pounds of cherries cost $10, what is the unit price per pound
djverab [1.8K]
Simply divide $10 by 4.5 to get the answer $2.22 per pound (actually the 2's keep repeating.  
I guess the store might charge $2.23 since some will round any overage to the next penny.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • WHAT IS THE PERCENTS OF 13/50 , 3/5 3/20 5/8 45/90 7/5 19/25
    8·1 answer
  • A book of stamps costs $9.80 $ 9 . 80 . The expression 9.8 9 . 8 n represents the price of one stamp. What does the variable n r
    9·1 answer
  • A 16 mile race is made up of 3 equal sections. Which equation shows how to find the number of miles in each section?
    13·1 answer
  • Danae paints the front and back of a door
    5·1 answer
  • Which of the green triangles is a reflection of the blue triangle? a Triangle D b Triangle B c Triangle C d Triangle A e None
    13·2 answers
  • Complete the generic rectangle (PLEASE HELP)
    11·1 answer
  • Y2+2y-24 factor completely
    11·1 answer
  • A supermarket sells 2-kg and 4-kg bags of sugar. A shipment of 1100
    5·1 answer
  • Draw a line with a slope of -1/2 going through the point (4,5) already graphed for you. At what point does this line cross the y
    15·2 answers
  • Find the equation of the line y=mx+b form with the slope 3 that passes through the point (5,19)
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!