1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Korolek [52]
2 years ago
8

HELPPPPPPPPPPPPPPPPP WITH THIS MATHHH.

Mathematics
2 answers:
Nuetrik [128]2 years ago
7 0

Answer: From least to greatest: -2.4, -0.8, 0.2, 0.9, 1.6. Hope this helps you! :D

zysi [14]2 years ago
7 0

Answer:

-2.4,-0.8,0.2,0.9,1.6

Step-by-step explanation:

in subtraction when there is minus sign, so the grater number will be smaller.

You might be interested in
Rewrite this equation in standard form.<br> 11x + 10x^ = 6
Sidana [21]

Answer:

10x^2 + 11x-6=0

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
The value of a + b + c for equation 2 Y - x = 7 is ​
morpeh [17]

Answer:

Correct option is

B

1.x+0.y=7

x=7 can be written as, 1.x+0.y=7 as the coefficient of x is 1 and that of y is 0. Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
A bus traveled 300 miles in 6 hours. How many miles would the bus travel in 1 hour
alexira [117]
Step 1
300/6
Step 2 
answer=50
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need the answer ASAP.
Vladimir79 [104]
Angle EGD = x (vert. opp. angles)
30 ° + 90 ° + x = 180 ° (adj. angles on st. line)
x = 60
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the simplified form of this expression?
loris [4]
\bf \cfrac{6x+12}{3x-6}\implies \cfrac{6(x+2)}{3(x-2)}\implies \cfrac{6}{3}\cdot \cfrac{(x+2)}{(x-2)}\implies \cfrac{2}{1}\cdot \cfrac{(x+2)}{(x-2)}\\\\\\ \cfrac{2(x+2)}{(x-2)}
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Which is the smallest 0.37 0.194 0.6 0.473 0.29
    8·2 answers
  • In October, Greg and Thomas had the same amount of money in their savings accounts. In November, Greg deposited $120 into his ac
    7·2 answers
  • 3/4 divided by w equals what
    8·1 answer
  • A company sells x units of an item each day at the rate of Rs. 50. The cost of manufacturing each unit of an item is Rs. 36.50 a
    13·1 answer
  • What is (–10) • (–10) • (–10)
    14·2 answers
  • TALK TIME: <br> 1/4 hour : $0.75 <br> What is the unit rate in dollars per hour for Talk time ?
    9·2 answers
  • Jazz emerged as musicians combined elements of
    13·2 answers
  • PLSS HELP IMMEDIATELY!!! i’ll give brainiest if u don’t leave a link!
    5·2 answers
  • I need some help.i need to get my grades up
    10·1 answer
  • A laptop computer originally priced at $1,200 now sells for $1,600 what is the percent of increase
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!