1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zielflug [23.3K]
3 years ago
6

)) Which sign makes the statement true? 47.1% ? 47% < = Submit

Mathematics
1 answer:
AURORKA [14]3 years ago
3 0

Answer:

47.1 % > 47%

Step-by-step explanation:

47.1% even if its a small amount, has a larger value than 47%.

You might be interested in
28/1/4 equals what beats per minute
BigorU [14]

Answer:

112

Step-by-step explanation:

marios heart rate and intensity level is 112

8 0
3 years ago
I WILL GIVE YOU POINTS Pls help meh :c
Galina-37 [17]
Answer: I think it is -2.30
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many floors does she travel?
tekilochka [14]

Answer:

15 floors

Step-by-step explanation:

She parks on the third floor below ground +3

She goes up to the twelfth floor +12

3+12=15

7 0
3 years ago
Solve the system of equations.<br><br> 3x – 7y = 5<br> 9y = 5x + 5
Ulleksa [173]
The answer X= -10 y= -5
Hope this is helpful
3 0
3 years ago
which graph represents a line with a slope of -2/3 and a u intercept equal to that of theme u =2/3×-2​
Usimov [2.4K]

Answer:

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • If (17, 4) is an ordered pair of the inverse of F(x), which of the following is an
    12·1 answer
  • Columbia Theater Company reviewed their receipts from opening weekend. They sold 83 adult tickets and 42 child tickets on Friday
    11·1 answer
  • Which is a better buy, 3 pounds for $8.31 or 5 pounds for $12.95?
    11·1 answer
  • Is this table proportional or non-proportional <br> X 8,16,24,32 <br> Y 2,4,6,8
    8·1 answer
  • What else would need to be congruent to show that ABC is equal to XYZ by ASA
    12·1 answer
  • Find the distance between the points (-4,5), (-12,5)
    10·1 answer
  • Helppppppppp meee plzzzzzzzzzzzz
    15·2 answers
  • Joe bought g gollans of gasoline for $2.85 per gallon and c cans for oil for $3.15 per can
    13·1 answer
  • Help me please ill give most points i can give
    14·1 answer
  • Your supposed to put the 4 answers in the correct spots. Please help!
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!