Pencils are on sale for 25 for $1.25. Based on this rate, how much would one pencil cost?
1 answer:
Answer:
$0.05
Step-by-step explanation:
1.25/25=0.05
You might be interested in
Answer:
102+189p-80
Step-by-step explanation:
Question 9 answer is 0.375
Question 10 answer is 0.03125
Answer:

Answer:
8/100 + 8/100 + 32/100 = 48/100
48/100 / 4/4 = 12/25
Step-by-step explanation: