25for 14.00 find unit price
1 answer:
All you need to do is divide $14 by 25 to find the unit price !
Or in other words, dvide the total price by the total amount of units
14 / 25 = 0.56
This means it is about $0.56 per unit!
Hope I helped! Message me if you have any questions or concerns.
You might be interested in
<em>.... what is this train..... ❓❓</em>
Answer:
Gx 2x -1 (2,-5)
Step-by-step explanation:
I think that was the thing on apex sorry if wrong
Answer:
SA=571.77
Step-by-step explanation:
SA==2πrh+2πr2=2·π·7·6+2·π·72≈571.76986
pls mark brainliest
Is there more to this question?