1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vikki [24]
2 years ago
8

-12 + 2a = -6(1 + a) + 8a

Mathematics
1 answer:
valkas [14]2 years ago
8 0
-12 + 2a = -6 (1+a)?
Answer is 0 = 6
You might be interested in
Lb = 64 oz Helppppppppppppp me<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=5" id="TexFormula1" title="5" alt="5" align="absmiddle" clas
chubhunter [2.5K]

Answer:

no u

Step-by-step explanation: no no no no no no no no no

7 0
2 years ago
The school play earned $11,271 in ticket sales. If the cost of each ticket was $13, how many tickets were sold?
mojhsa [17]

Answer:

867 tickets were sold because if you divide how much they earned by how much it cost you get 867

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Laura walks 1/2 mile every 10 minutes. At this rate how far will she walk in an hour?
gulaghasi [49]

well, an hour has 60 minutes, that means 10+10+10+10+10+10 minutes.

we know she can do ½ mile in 10 minutes, so in an hour, she'll be doing

½+½+½+½+½+½ miles, and you know how much that is.

8 0
2 years ago
Will give brainliest to correct answer !
jarptica [38.1K]

lmk if you're looking for point slope form but it's y =  2/5x - 3

7 0
2 years ago
Brianna answers 5 questions for each chapter of a book she reads in English class.
Pani-rosa [81]

Answer:

q=5c

Step-by-step explanation:

q is the total number of questions, so the other numbers/variables must be multiplied together to equal q.

c is the number of chapters read, so that must be multiplied by 5 (questions per chapter) in order to equal q.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What are these questions
    10·1 answer
  • Which of the following shows an example of the identity property of 0?
    5·1 answer
  • The difference of 48 and a number
    12·1 answer
  • Suppose you cut a square into two identical triangles what type of triangles will you make
    11·1 answer
  • Suppose in one year, total revenues from digital sales of pop/rock, tropical (salsa/merengue/cumbia/bachata), and urban (reggaet
    5·1 answer
  • Find the missing number in this proportion. 3/16 = 5/?
    12·1 answer
  • If 225 is the dividend and 15 is the divisor, then what is the quotient?
    14·2 answers
  • A 6 pound package of chicken costs $12.66 what is the cost per pound
    9·1 answer
  • In parallelogram DEFG if m FGD=125 find m GDE
    8·1 answer
  • Exponential and log Equations<br><br> 1. 2log(2x)=7
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!