1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
trasher [3.6K]
2 years ago
10

Help Me on this math equation​

Mathematics
1 answer:
igomit [66]2 years ago
4 0

Answer:

uhhhh what grade level is dis?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Given f(c)=2x^2-3x and g(x)=4x+1<br> Evaluate (g•f)(x)
natulia [17]
The answer is
8x^4-10x^3-3x^2
6 0
3 years ago
A horizontal force of 480 n is applied to a stationary wooden box in one direction and a 600 n horizontal force is applied in th
maksim [4K]

Answer:

Step-by-step explanation:

In a static position, the sum of the forces is always 0.

so:

F1 = 480 N

F2 = -600 N

F3 = ?

F1 + F2 + F3 = 0

480 - 600 + F3 = 0

F3 = 120 N (the answer is positive, so the force acts in the same direction as F1)

5 0
3 years ago
Jessica paid $170 for an item that was originally priced at $260. What percent of the original price
worty [1.4K]

Answer:

260x = 170

x=170/260 * 100% = 65.4 %

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Due right now- I will give you brainlyest
blagie [28]

Answer:

_________________________________

5 0
3 years ago
Bethany Christian school performed a play both on Thursday and Saturday nights. three times as many people attended on Saturday
lesya [120]

Answer:

816 people attended on Saturday night.

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • How do I solve this problem it is to hard for me I need help can u help
    12·1 answer
  • What is the measure of arc EA?<br><br> A. 21<br> B. 36<br> C. 30<br> D. 51
    15·2 answers
  • Solve for x.
    14·1 answer
  • Need help on the answer
    11·2 answers
  • A freight train completes its journey of 150 miles 1 hour earlier if its original speed is increased by 5 miles/hour. What is th
    6·1 answer
  • Help would be appreciated :)
    8·1 answer
  • 3.Which of the following is not a plane figure?
    8·1 answer
  • Alex spent $15 on 34 pounds of cookies. What is the unit rate in cost per pound?
    14·2 answers
  • (geometry) i would appreciate help please
    9·2 answers
  • Write the slope-intercept form of the equation that passes through the point (-2,2) and is parallel to the line y = 3x - 5
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!