1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zheka24 [161]
2 years ago
13

Its wrong. right answer is 12/20/28/37/42

Mathematics
1 answer:
olganol [36]2 years ago
7 0

Answer:

12/20/28/37/42

Step-by-step explanation:

you said that was the right answer

You might be interested in
How many tenths are there in 4/5?
Xelga [282]
4/5 is the same as 8/10
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A)-1 <br> B) 1<br> C) 2<br> D) -1/2
AURORKA [14]

Answer:

I believe it is C but then again I'm not sure good luck though

7 0
2 years ago
(2x + 5)^3 = 4/3 - 8<br><br> What is x
MrMuchimi
Tell me if the answer was true

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
On a test Juan got 85% or 119 of the items correct. How many items were on the test
Arada [10]

Base = (Percentage/Rate)

B = 119/0.85 = 140

There were 140 items on the test.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Listed are the quantities of green grapes Martha bought for four months in the amount that she spent on them. In May, she bought
Firlakuza [10]

Answer:

It is in February that the unit price of grapes ($2.70 per pound of grapes) is the same as that of May.

Step-by-step explanation:

Complete Question

Select the correct month.

Listed are the quantities of green grapes Martha bought for four months and the amount that she spent on them. In May, she bought 2 pounds of grapes for $5.40, in which month was the unit price the same as it was in May?

January

2 pounds for $7.40

February

4 pounds for $10.80

March

5 pounds for $11.65

April

3 pounds for $7.50

Solution

In May, Martha bought 2 pounds of grapes for $5.40.

The unit price per pound = (5.40/2) = $2.70 per pound of grapes.

We can then do this for the months given to obtain which month in which the unit price is the same as it was in May?

For January

She bought 2 pounds of grapes for $7.40

Unit price per pound = (7.40/2) = $3.70 per pound of grapes.

For February

Martha bought 4 pounds of grapes for $10.80.

Unit price per pound = (10.80/4) = $2.70 per pound of grapes.

March

She bought 5 pounds of grapes for $11.65.

Unit price per pound = (11.65/5) = $2.33 per pound of grapes.

April

She bought 3 pounds of grapes for $7.50.

Unit price per pound = (7.50/3) = $2.50 per pound of grapes.

It is evident that it is in February that the unit price of grapes ($2.70 per pound of grapes) is the same as that of May.

Hope this Helps!!!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Michael paid $11.48 for sliced cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese Michael buy? Is it 3
    12·2 answers
  • Which function is graphed below? pls help
    11·1 answer
  • The two right scalene triangles shown are similar , but not congruent. Which statement about the triangles is not true
    6·2 answers
  • I need know what 18 divided by 9.63 equals
    10·2 answers
  • Which equation represents h(x)?
    8·1 answer
  • A quick quiz consists of a multiple-choice question with 5 possible answers followed by a multiple-choice question with 5 possib
    12·1 answer
  • What is the midpoint of coordinates (6, 1) and (9, -3)?
    14·1 answer
  • Plz help! The product of three consecutive natural numbers is 336. What are those numbers?​
    10·1 answer
  • The total profit made by an engineering firm is given by the function p=x^2 - 24x +5000 where x is the number of clients the fir
    13·1 answer
  • PLEASE HELP !!!!!!!!!!!!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!